Skip directly to content

Service Jam Prague

Local contact information

Contact:

Terka Štolbová, terezamariastolbova@gmail.com, 728621894

Lada Langerová - lada.langerova@gmail.com

Event information

Entrance fee: Zdarma / Free

Food options: Access to coffee/beverages and food in close vicinity.

Additional information:

Global Service Jam je mezinárodní událost, která se bude konat po celém světě během jednoho víkendu (26. – 28. února 2016) a letos i v České republice – konkrétně v Praze. Této akce se účastní více než 3000 lidí z celého světa na více než 100 různých místech v Evropě, Severní a Jižní Americe a v Austrálii. V průběhu tohoto inspirativního víkendového jamu budeme společně pracovat na nápadech pro nové, lepší služby. Víkendem budou provázet designéři z firmy IdeaSense, jedné z předních českých firem zabývajících se inovacemi služeb. Společným cílem bude dokázat, že nápady jak změnit svět mohou vzniknout za pouhých 48 hodin na Global Service Jam.
Ptáte se jak to chceme udělat? Jednoduše tak, že budeme společně vymýšlet, vyrábět, testovat a vylepšovat nápady na nové služby, které mají potenciál vyřešit každodenní problémy, kterým lidé čelí po celém světě.
Cílem této největší světové události, která je věnovaná service designu, neboli designu služeb, je zapojení kreativity všech účastníků, kteří v jednotlivých týmech vytvoří návrh služby, která může přinést významnou změnu jak pro jednotlivce, tak třeba i pro celé lidstvo. Hlavní filozofií této akce je o problémech a jejich řešeních jen nemluvit, ale řešit tvořením.
Téma letošního již 6. ročníku Global Service Jam se dozví všichni účastníci tzv. „Jammers/Džameři“ najednou až v pátek odpoledne, kdy akce začíná. Následně v průběhu 48 hodin všichni spojí síly a pokusí se „nadesignovat“ jak změnit svět.
Účastníci jsou označovaní i jako “Jameři“ (z anglického Jammers). Jestli chcete být jedním z nich a být součástí této ojedinělé akce, která se letos bude poprvé konat i v České republice, neváhejte se přihlásit na Pražský Jam.
“Jsme nadšení, že můžeme do ČR přivést tuto jedinečnou akci, která ukáže aktuální trend v oblasti inovování společenských služeb a účastníci díky společné práci budou mít příležitost změnit svět.” Kateřina Ailová, Chief Innovation Officer, IdeaSense
O společnosti: IdeaSense je společnost, která věří, že díky inovacím společenských služeb dokáže kreativní spolutvorbou designovat řešení, které lidé chtějí, potřebují a které jim dělají radost. IdeaSense se snaží vnímat příležitosti k inovacím tam, kde jiní vidí problémy. Její filozofií je human-centered design s důrazem na inovace, které zákazníkům přinášejí tu nejlepší možnou zkušenost s produktem nebo službou. Kreativní spolutvorbou designujeme řešení, které lidé chtějí, potřebují a které jim dělají radost.

Location

Centrum kultury Ethnomir

Legerova 40
Praha 2
120 00 Prague
Czech Republic

Jamming in Prague, Czech Republic